Kantówka okienna i drzwiowa — z jakiego drewna powinny być wykonane?

Kantówka okienna i drzwiowa — z jakiego drewna powinny być wykonane?

Kantówki to jedne z najbardziej popularnych elementów drewnianych, które są dedykowane producentom stolarki otworowej, zajmujących się wyrobem okien oraz drzwi. Kantówki to wyroby uniwersalne, które teoretycznie można wykonać niemal z każdego typu drewna, ponieważ standardowo przyjmują one formę czterokątnych listew. Na rynku funkcjonują zarówno kantówki z drewna rodzimego, tj. popularnego świerka lub sosny, jak i z gatunków egzotycznych, m.in. modrzewia syberyjskiego czy mahoni afrykańskich.

Producent drewna klejonego Richd.Anders, którego zakład produkcyjny w Kańczudze specjalizuje się w produkcji półfabrykatów, wykorzystuje fachową wiedzę o drewnie oraz jego obróbce przy produkcji kantówki. Wszelkie surowce pozyskiwane są z certyfikowanych lasów oraz innych odpowiedzialnych źródeł. Firma posiada certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) o numerze licencji FSC® C112419, co gwarantuje klientom wysoką jakość oraz innowacyjność oferowanych rozwiązań.

Kantówka okienna oraz drzwiowa najczęściej produkowana jest z drewna sosnowego, jednakże na indywidualne życzenie klientów możliwe jest wykonanie kantówki eukaliptusowej czy modrzewiowej. Do produkcji wspomnianych wyrobów wykorzystywane jest drewno o wilgotności 12% ±2%. Richd.Anders wykonuje kantówkę według szczegółowych wytycznych klienta, dlatego oferuje kantówki o wymiarach standardowych, jak również profile brytyjskie, francuskie, skandynawskie czy włoskie. Innowacyjnym rozwiązaniem są kantówki o profilu L i T, które pozwalają zaoszczędzić surowiec i zminimalizować ryzyko odkrycia wad drewna podczas produkcji okna — wszelkie wady mogą zostać wyeliminowane na etapie klejenia kantówki. Dzięki zastosowaniu wspomnianych profili do wyrobów drewnianych wprowadzana jest ekologiczna innowacyjność pozwalająca na maksymalne zużycie zakupionego surowca.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Krawcowa- istota zawodu i związane z nią możliwości

Krawcowa- istota zawodu i związane z nią możliwości

Rodzaje i przeznaczenie maszyn cukierniczych

Rodzaje i przeznaczenie maszyn cukierniczych

Ekologiczne podejście w przemyśle cukierniczym

Ekologiczne podejście w przemyśle cukierniczym