Jak zaplanować ślub i wesele?

Jak zaplanować ślub i wesele?

Tuż po zaręczynach często pojawia się pytanie: a co ze ślubem i weselem? Jak się za to wszystko zabrać? Najważniejszym krokiem jest stworzenie listy zadań, dzięki której będziesz wiedzieć, co i gdzie załatwiać, w jakiej kolejności — wiele takich przykładowych list znajdziesz w Internecie i to właśnie one są gwarancją, że Twój ślub i przyjęcie weselne zostaną zorganizowane z pełnym sukcesem. Organizacja wesela wcale nie musi być taka trudna, jak nam się wydaje — wystarczy, że będziemy odhaczać punkt za punktem! Jak zaplanować ślub i wesele?

 

Od czego zacząć organizację wesela?

Przede wszystkim należy omówić z drugą połówką swoje oczekiwania względem tego wydarzenia oraz ustalić rodzaj ślubu, który chcemy zawrzeć — ślub cywilny czy kościelny. Warto również zastanowić się nad datą, dzięki czemu będziemy mogli zarezerwować termin w USC czy kościele, a także mieć wybrany termin podczas poszukiwania sali czy załatwiania usługodawców, tj. kamerzysty, fotografa, zespołu itp. Kiedy przyklepiecie termin, koniecznie zacznijcie się rozglądać po dostępnych w okolicy domach weselnych — większość z nich może mieć terminy zarezerwowane nawet na kilka lat wprzód, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i szukać tego wyjątkowego lokum, w którym będziecie mogli cieszyć się zawartym małżeństwem wraz z zaproszonymi gośćmi. A kiedy jesteśmy już przy gościach, warto określić wstępną listę gości, którzy będą wam towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu, dzięki czemu będziecie mogli określić bardziej szczegółowo, jakiej wielkości sali poszukujecie.

 

Budżet weselny

Oczywiście wesele jest weselu nierówne, ponieważ można je urządzić nieco bardziej skromnie i kameralnie lub hucznie i na dużą liczbę osób. Zanim zaczniemy myśleć o dekoracjach, papeterii ślubnej oraz ubiorze Panny Młodej i Pana Młodego, musicie zastanowić się nad budżetem, który jesteście w stanie przeznaczyć na organizację wesela. To właśnie od budżetu zależy czy zechcecie przeznaczyć więcej pieniędzy na suknię ślubną, czy może jednak na salę weselną itp. Po ustaleniu budżetu warto również zastanowić się nad motywem przewodnim przyjęcia weselnego.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wpływ precyzji maszyn cukierniczych na jakość ciastek

Wpływ precyzji maszyn cukierniczych na jakość ciastek

Big-bagi - niezbędne opakowania w przemyśle

Big-bagi - niezbędne opakowania w przemyśle

Rodzaje i przeznaczenie maszyn cukierniczych

Rodzaje i przeznaczenie maszyn cukierniczych