Hotele kapsułowe, gdzie powstały i jak wyglądają?

Hotele kapsułowe, gdzie powstały i jak wyglądają?

Hotele kapsułowe to obiekty, które oferują nocleg oraz wypoczynek w tzw. kapsułach o wymiarach łóżka. Wbrew pozorom jest to obiekt, który swoją formą bardziej od hotelu przypomina hostel. Hotele kapsułowe zostały zainicjowane w Japonii, gdzie szukano ergonomicznych rozwiązań do sprytnego zagospodarowania przestrzeni, której w zatłoczonych japońskich miastach jest coraz mniej. W hotelu kapsułowym możesz jedynie leżeć, ponieważ tak zaprojektowany jest pokój — to metr szerokości, metr wysokości i dwa metry długości. Zazwyczaj w kapsule znajduje się wyłącznie materac, pościel i lampa, we współczesnych czasach coraz częstszym dodatkiem okazuje się również telewizor. Ściany mają zwiększoną chłonność dźwięku, dzięki czemu nie będziemy przeszkadzać w żaden sposób osobie znajdującej się w kapsule obok.

Jak wyglądają hotele kapsułowe?
Tradycyjne hotele kapsułowe zazwyczaj nie mają drzwi, lecz są wyposażone jedynie w materiałowe zasłonki lub zwijane maty, dzięki czemu gość hotelowy ma szansę na odrobinę prywatności. Nowoczesne kapsuły hotelowe stawiają na maksymalną prywatność, ponieważ są wyposażone w prawdziwe drzwi, dzięki którym możemy wypoczywać nadzwyczaj swobodnie i bezpiecznie. Wiele hoteli kapsułowych ma wydzielone osobne pomieszczenia dla kobiet i dla mężczyzn. Wnętrza hoteli kapsułowych przypominają wnętrza rodem z kosmicznych pojazdów. Goście takich hoteli mogą korzystać z samodzielnej zamykanej szafki oraz z ogólnodostępnej łazienki. Jeżeli w hotelu kapsułowym nie znajduje się kuchnia, na korytarzach są porozstawiane automaty z napojami oraz przekąskami. W niektórych hotelach również recepcja jest tego typu maszyną - aby skorzystać z hotelu, wystarczy zapłacić i zaopatrzyć się w odpowiedni bilecik. zobacz również ofertę Jarosław Hotel

Hotele kapsułowe i Japonia
Szczyt swojej popularności hotele kapsułowe mają oczywiście w kraju Kwitnącej Wiśni, a więc Japonii, gdzie panuje duża gęstość zaludnienia. Możliwość "upchnięcia" w jednym budynku mnóstwa łóżek w przeciwieństwie do standardowego hotelu jest rozwiązaniem idealnym. Hotele kapsułowe z jednej strony podkreślają skromną i prostą naturę Japończyków, a z drugiej strony ambitne podejście do życia i chęć poszukiwania ergonomicznych rozwiązań.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie maszyny wybrać do małej cukierni?

Jakie maszyny wybrać do małej cukierni?

Pharmamarketing, co się kryje pod tą nazwą?

Pharmamarketing, co się kryje pod tą nazwą?

Dobry dermatolog- czyli jaki?

Dobry dermatolog- czyli jaki?