Hotele kapsułowe, gdzie powstały i jak wyglądają?

Hotele kapsułowe, gdzie powstały i jak wyglądają?

Hotele kapsułowe to obiekty, które oferują nocleg oraz wypoczynek w tzw. kapsułach o wymiarach łóżka. Wbrew pozorom jest to obiekt, który swoją formą bardziej od hotelu przypomina hostel. Hotele kapsułowe zostały zainicjowane w Japonii, gdzie szukano ergonomicznych rozwiązań do sprytnego zagospodarowania przestrzeni, której w zatłoczonych japońskich miastach jest coraz mniej. W hotelu kapsułowym możesz jedynie leżeć, ponieważ tak zaprojektowany jest pokój — to metr szerokości, metr wysokości i dwa metry długości. Zazwyczaj w kapsule znajduje się wyłącznie materac, pościel i lampa, we współczesnych czasach coraz częstszym dodatkiem okazuje się również telewizor. Ściany mają zwiększoną chłonność dźwięku, dzięki czemu nie będziemy przeszkadzać w żaden sposób osobie znajdującej się w kapsule obok.

Jak wyglądają hotele kapsułowe?

Tradycyjne hotele kapsułowe zazwyczaj nie mają drzwi, lecz są wyposażone jedynie w materiałowe zasłonki lub zwijane maty, dzięki czemu gość hotelowy ma szansę na odrobinę prywatności. Nowoczesne kapsuły hotelowe stawiają na maksymalną prywatność, ponieważ są wyposażone w prawdziwe drzwi, dzięki którym możemy wypoczywać nadzwyczaj swobodnie i bezpiecznie. Wiele hoteli kapsułowych ma wydzielone osobne pomieszczenia dla kobiet i dla mężczyzn. Wnętrza hoteli kapsułowych przypominają wnętrza rodem z kosmicznych pojazdów. Goście takich hoteli mogą korzystać z samodzielnej zamykanej szafki oraz z ogólnodostępnej łazienki. Jeżeli w hotelu kapsułowym nie znajduje się kuchnia, na korytarzach są porozstawiane automaty z napojami oraz przekąskami. W niektórych hotelach również recepcja jest tego typu maszyną - aby skorzystać z hotelu, wystarczy zapłacić i zaopatrzyć się w odpowiedni bilecik. zobacz również ofertę Jarosław Hotel

Hotele kapsułowe i Japonia

Szczyt swojej popularności hotele kapsułowe mają oczywiście w kraju Kwitnącej Wiśni, a więc Japonii, gdzie panuje duża gęstość zaludnienia. Możliwość "upchnięcia" w jednym budynku mnóstwa łóżek w przeciwieństwie do standardowego hotelu jest rozwiązaniem idealnym. Hotele kapsułowe z jednej strony podkreślają skromną i prostą naturę Japończyków, a z drugiej strony ambitne podejście do życia i chęć poszukiwania ergonomicznych rozwiązań.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wpływ precyzji maszyn cukierniczych na jakość ciastek

Wpływ precyzji maszyn cukierniczych na jakość ciastek

Optymalizacja procesu pakowania dla oszczędności energii

Optymalizacja procesu pakowania dla oszczędności energii

Jaki piec wybrać do cukierni?

Jaki piec wybrać do cukierni?