Wesele rustykalne - jak dobrać idealne dekoracje?

Wesele rustykalne - jak dobrać idealne dekoracje?

Organizacja wesela to wielkie przedsięwzięcie, podczas którego Państwo Młodzi zwracają uwagę na wszystkie szczegóły. Zależy im nie tylko na spełnieniu swoich marzeń i oczekiwań, ale również zadowoleniu oraz dobrej zabawie zaproszonych gości. O ile rezerwacja lokalu, fotografa oraz zespołu czy zakup sukni ślubnej są na pierwszym miejscu, o tyle dobór dekoracji schodzi bardzo często na odległy plan. Warto jednak o nim pamiętać, ponieważ ma duży wpływ na panującą wokół atmosferę i nastrój całej imprezy. W niniejszym artykule podpowiemy Państwu, jak dobrać dekoracje, organizując wesele w stylu rustykalnym, które może się choćby odbyć w domu weselnym Pstrągowa.

Wesele rustykalne - charakterystyka

Czym jest wesele rustykalne? To rodzaj stylu przyjęcia weselnego, który możemy traktować w opozycji do imprezy w stylu glamour. Wesele rustykalne możemy bowiem zdefiniować jako wiejskie, chłopskie czy ludowe, czyli zainspirowane światem przyrody i folklorem. Oprawa takiego przyjęcia bazuje zatem na naturalnej kolorystyce, sielskiej atmosferze i elementach dekoracyjnych stylizowanych na starodawne. Oczywiście, aby taki wystrój wnętrza był w ogóle możliwy do stworzenia, niezbędne jest miejsce dedykowane organizacji wesel w stylu rustykalnym. Siedlisko Janczar Dom weselny w Pstrągowej - to lokal niemal stworzony właśnie z myślą o przyjęciach rustykalnych. Jest to absolutnie wyjątkowe miejsce na Podkarpaciu, które może udostępnić Parze Młodej całoroczną Chatę weselną, która została wykonana w całości z drewna i posiada ogromne okna z widokiem na piękną przyrodę, albo Karczmę weselną - nie mniej klimatyczną i atrakcyjną wizualnie. Obie opcje pozwalają na organizację wesela w stylu rustykalnym, dla którego podstawą jest dobór odpowiednich dekoracji. W dalszej części artykułu dostarczymy Państwu inspiracji i wskazówek na temat tego, w jaki sposób można to zrobić.

Wesele rustykalne - dobór dekoracji

Jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia weselnego są stoły i krzesła, które mogą jednocześnie stanowić ozdobę wnętrza. Jeśli zdecydują się Państwo na organizację wesela Rzeszów w Siedlisku Janczar, to mogą Państwo liczyć na przepiękne meble drewniane. Meblami wykorzystywanymi podczas wesela rustykalnego są niekiedy antyki lub po prostu wyposażenie stylizowane na nie. Tak dobranym stołom i krzesłom towarzyszą najczęściej koronkowe serwety albo lniane obrusy (można oczywiście zdecydować się na inną opcję, pamiętając jednakże o wyznacznikach stylu rustykalnego i dopasowaniu do siebie nawzajem wszystkich elementów przyjęcia). Na nich można postawić kompozycje kwiatowe, które stanowią wręcz nieodłączony element dekoracyjny każdego wesela. Z jakich kwiatów można wykonać urocze i piękne bukiety wpasowujące się w klimat wesela rustykalnego? Najczęstszy wybór Państwa Młodych pada między innymi na: róże, paprocie, lawendę, wrzosy, piwonie, goździki czy też po prostu polne kwiaty.

W Internecie można się spotkać z licznymi inspiracjami odnośnie wystroju wesela rustykalnego. Ograniczają tutaj Państwo jedynie wyobraźnia i oczywiście klimat tego typu przyjęcia. Wśród dekoracji towarzyszących weselom w stylu rustykalnym ogromną popularnością cieszą się: wiklinowe kosze, drewniane skrzynki, drabiny, zapachowe świece, pieńki i plastry drewna czy też różnego rodzaju pnącza i zboża. Tak naprawdę do stworzenia wyjątkowego wystroju wesela rustykalnego doskonale nadadzą się wszelkie drewniane przedmioty, antyki i rośliny - oczywiście tworzące ludowy i naturalny klimat. Organizacja wesela Strzyżów w Siedlisku Janczar stwarza jak najbardziej możliwości do stylowego i z dobrym smakiem wykorzystania wymienionych powyżej elementów.

Inne elementy wesela rustykalnego

Aby można było mówić o pełnowymiarowym weselu rustykalnym, należy pamiętać również o innych jego elementach. Wśród nich warto wyróżnić: menu (najlepiej sprawdzi się tutaj kuchnia polska i swojska), muzyka, stylizacje Pary Młodej (śmiało można postawić na koronkę i polne kwiaty) oraz papeteria ślubna (polecamy zdecydować się na brązowy lub jasny papier, suszone kwiaty oraz naturalne sznureczki). W niniejszym artykule przedstawiliśmy oczywiście jedynie kilka możliwości, które wydają się nam najciekawsze i najbardziej popularne. Być może przyjdą Państwu do głowy własne pomysły po zobaczeniu możliwości i atutów domu weselnego Pstrągowa.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Maszyny pakujące dla przemysłu cukierniczego

Maszyny pakujące dla przemysłu cukierniczego

Przyszłość projektowania stron www: co nas czeka?

Przyszłość projektowania stron www: co nas czeka?

Jak wybrać odpowiednie opakowanie kartonowe dla małych biznesów?

Jak wybrać odpowiednie opakowanie kartonowe dla małych biznesów?