Jak wybrać maszyny do wyposażenia cukierni?

Jak wybrać maszyny do wyposażenia cukierni?

Branża cukiernicza i piekarnicza to dość stabilna gałąź biznesu. Wypieki w postaci chleba, bułeczek czy ciastek towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Pyszne słodkości znajdziemy w każdym sklepie spożywczym, kawiarni, piekarni albo stacji benzynowej. Mało kto z nas wyobraża sobie popołudniową kawę bez ulubionego ciastka lub drożdżówki, a świeży chleb jest podstawą naszych śniadań. Mimo że mamy ogromny wybór słodyczy w postaci batoników czy czekolady, wielu z nas i tak sięga po tradycyjne, prawie domowe wypieki.

Jakie maszyny warto wybrać, aby zapewnić swojej firmie stałą produkcję? Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert producentów?
Jednym z uznanych w branży piekarniczej producentów jest Hasborg. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w tworzeniu wysokiej klasy urządzeń, wyposażonych w zaawansowane technologicznie rozwiązania. Piekarnia i cukiernia to miejsca, w których mogą znaleźć się praktycznie te same urządzenia. Jednak wspomniane automaty do wypieku można podzielić na takie, które lepiej sprawdzą się w cukierni, oraz te, które znajdą zastosowanie w piekarni. Ponadto, jednym z kryteriów wyboru odpowiednich maszyn jest rodzaj wytwarzanych wypieków raz wielkość samego zakładu produkcyjnego.
Jedną z podstawowych maszyn cukierniczych jest urządzenie do formowania. Hasborg oferuje przedsiębiorcom kilka urządzeń tego typu. Wśród nich wyróżnia się innowacyjny Quatromax. To jeden z najnowocześniejszych automatów na rynku. Posiada aż 4 zbiorniki, z czego dwa przeznaczone są na ciasto, a następne dwa na dekorację bądź nadzienie.
Maszyna jest przystosowana to pracy z wieloma rodzajami ciast, np. kruchym, kokosowym czy muffinami. Quatromax umieszcza na blachach piekarniczych odpowiednio uformowane ciasto. Co więcej, maszyna może pracować zarówno samodzielnie, jak i wraz z piecem tunelowym Hasborg. Dzięki urządzeniu powstaną powtarzalne, estetyczne i smaczne pierniki, eklery, ciasta nadziewane, z polewą, dekorowane, w kilku kolorach czy blaty biszkoptowe. Quatromax to doskonały wybór do dużej piekarni, bo umożliwia wytwarzanie wielu rodzajów ciastek w krótkim czasie.
Wspomniany piec tunelowy to jedna z popularniejszych propozycji firmy Hasborg. To nowoczesne urządzenie konwekcyjne posiadające dużą sprawność cieplną. W jego wyposażeniu znajdują się najlepsze komponenty i podzespoły pochodzące od najlepszych producentów. Jedną z największych zalet pieca jest szybkość w nagrzewaniu do ustalonej temperatury oraz równomierny opiek. Piec tunelowy marki Hasborg posiada także intuicyjny i cyfrowy panel sterowania. Dzięki zastosowaniu okien rewizyjnych i inspekcyjnych możliwa jest pełna kontrola nad wypiekanymi produktami.
W wyposażeniu piekarni i cukierni przyda się także odpowiednie urządzenie do obróbki czekolady. Hasborg proponuje np. oblewarkę do czekolady, kociołek do roztapiania czy automatyczną temperówkę przepływową. Wspomniana temperówka służy do ogrzewania i schładzania czekolady to wybranej temperatury. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie procesu krystalizacji masła kakaowego znajdującego się w czekoladzie. Maszyna jest dostosowana do pracy z kociołkiem do roztapiania. Urządzenie umożliwia programowanie receptur i jest zdolne do pracy w trybie ciągłym.
Wymienione maszyny do produkcji ciastek są jednymi z najnowocześniejszych, jakie są dostępne na rynku. Z ich pomocą w pełni zoptymalizujesz produkcję w swoim zakładzie, a także zapewnisz wytwórstwo wysokiej jakości produktów końcowych.
Biznes cukierniczy i piekarniczy bardzo szybko się rozwija. Producenci nieustannie pracują nad doskonaleniem swoich urządzeń, dzięki czemu właściciele piekarni i cukierni mogą rozwijać swoją działalność o kolejne wyroby. Pełną ofertę firmy Hasborg znajdzies tutaj: https://www.hasborg.pl/oferta/maszyny-do-formowania-ciastek.html

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły