Uroki Podkarpacia

Uroki Podkarpacia

Województwo podkarpackie to nie tylko miejsce, które przyciąga miłośników natury oraz historii. Jest w czym wybierać, decydując się na wypoczynek na Podkarpaciu: rezerwaty przyrody, skanseny, dwory, zamki, jak również łagodne zbocza i połoniny. Oczywiście oprócz przepięknych Bieszczad w województwie znajduje się mnóstwo mniej znanych, aczkolwiek równie malowniczych miejsce, które zasługują na uwagę wczasowiczów.

W okolicach Jarosławia znajduje się Pałac Sieniawskich. Sieniawa była niegdyś niezwykle ważnym ośrodkiem handlowym oraz portem rzecznym — położona jest nad Sanem. Najważniejszym zabytkiem jest XVIII-wieczny barokowy pałac należący do Czartoryskich. Rezydencja znajduje się w rozległym parku, po którym można spacerować do woli. Niedaleko Jarosławia zlokalizowana jest również przepiękna Radawa, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
Malownicza przestrzeń będzie doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić wypoczynek w aktywny sposób. Leśne ścieżki, które ciągną się po wiele kilometrów, będą świetną atrakcją dla osób uprawiających nordic walking, fanów jazdy konnej, zapalonych rowerzystów oraz miłośników spokojnego wędkowania na łonie natury. Radawa znana jest z wyjątkowo rześkiego powietrza pełnego jodu (idealne miejsce dla alergików), który wydzielany jest przez iglaki przeważające w tutejszych lasach.
Przestrzeń Radawy to również strzeżone kąpielisko z czystą wodą oraz szeroką i piaszczystą plażą. Wokół zalewu dostępne są domki letniskowe z miejscami do grillowania, które są przystosowane do przyjmowania gości w niemal każdym sezonie. Pobyt w domek Radawa będzie można zaliczyć do udanych zarówno w lecie, jak i w zimie. W okolicy domków znajduje się karczma z domowym jedzeniem, park linowy oraz wypożyczalnia kajaków z możliwością wyboru trasy 2 lub 4-godzinnej.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Poszukiwanie idealnego menu weselnego. Smakowe dary dla wszystkich

Poszukiwanie idealnego menu weselnego. Smakowe dary dla wszystkich

Maszyny pakujące wykorzystywane w przemyśle spożywczym

Maszyny pakujące wykorzystywane w przemyśle spożywczym

Komfortowe i estetyczne narożniki

Komfortowe i estetyczne narożniki