Smart ławki fotowoltaiczne

Smart ławki fotowoltaiczne

Nawet tak prosty element małej architektury, jak ławka w parku czy na deptaku może iść z duchem „smart”. To miejsce relaksu i oczekiwania w niezwykle nowoczesnym wydaniu jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na możliwość ładowania urządzeń mobilnych w miejscach publicznych, szczególnie w miastach rozwijających się według idei Smart City. Dlatego ławka fotowoltaiczna została wyposażona w funkcję zasilania telefonów komórkowych, tabletów i laptopów oraz w moduły Wi-Fi umożliwiające dostęp do Internetu. Dodatkowo może mieć oświetlenie, podgrzewane siedzenia, jak i funkcję samoodśnieżania. Wszystko to zasilane jest naturalną energią słoneczną, dzięki modułom słonecznym zamontowanym na jej zadaszeniu.

Ławka fotowoltaiczna może działać autonomicznie lub przy opcjonalnym zasilaniu zewnętrznym 230 V. Jej konstrukcja jest oparta o elementy aluminiowe, stal lub klasyczne drewno. W smart ławce zastosowano moduły bezramkowe szkło-szkło wykonane w formie przeziernej lub na bezpiecznym szkle barwionym w masie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykonanie ławek z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu stanowią naturalny element otoczenia.

Dzięki energii elektrycznej wytwarzanej przez zainstalowany przy ławkach system fotowoltaiczny możliwe jest ładowanie telefonów, laptopów lub tabletów. Będzie to znacznym ułatwieniem dla mieszkańców miasta, którym, np.: podczas spaceru rozładował się telefon, jak również zachęta do pracy na świeżym powietrzu. Jest to niezwykle ciekawy przykład wykorzystania fotowoltaiki w przestrzeni miejskiej. Montowanie podobnych mikroinstalacji przyczynia się do zróżnicowanego stosowania poszczególnych źródeł energii, jak również do integracji społeczności lokalnej — są ważną częścią koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Wspomniana ławka solarna SMART w łatwy sposób umożliwia doładowanie telefonu i oświetlenie drogi — jest to idealne miejsce przystankowe. Celem ławek ML System jest nie tylko wzbogacenie infrastruktury turystycznej, ale również edukacji ekologicznej — zapoznanie ze sposobami pozyskiwania i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Ławki parkowe SMART to element zewnętrznej architektury, który ma służyć do odpoczynku. Innowacyjnym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli fotowoltaicznych w ławkach w formie zadaszenia. Produkcja energii elektrycznej ze słońca będzie polegała na wykorzystaniu istniejącej powierzchni daszku do podgrzania siedziska, oświetlenia LED, zasilania monitoringu otoczenia, jak również stacji ładowania urządzeń mobilnych i sieci Wi-Fi.

Opinie (1)

Krzysztof

2019-03-28 12:21:03

Adres IP:

*.*.*.134

W moim mieście Toruniu zamontowano solarną ławkę. Wszystko działa dzięki energii słonecznej oraz specjalnym modułom, zamontowanym na oparciu elementu małej architektury. Ławka oraz cała instalacja solarna są trwałe, odporne na korozję, niskie i wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Służy do odpoczynku oraz umożliwia doładowanie telefonu i oświetlenie drogi. Jestem bardzo zadowolony z tego projektu.

Zobacz firmy

Akcesoria.meble.pl - Hamulce i akcesoria do mebli

Langiewicza 33
35-021 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Radca prawny w Rzeszowie M. Wojciechowska i Wspólnicy

Mochnackiego 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Stoły drewniane do salonu

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Krawcowa- istota zawodu i związane z nią możliwości

Krawcowa- istota zawodu i związane z nią możliwości

Dobry dermatolog- czyli jaki?

Dobry dermatolog- czyli jaki?

Historia pizzy

Historia pizzy