Smart ławki fotowoltaiczne

Smart ławki fotowoltaiczne

Nawet tak prosty element małej architektury, jak ławka w parku czy na deptaku może iść z duchem „smart”. To miejsce relaksu i oczekiwania w niezwykle nowoczesnym wydaniu jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na możliwość ładowania urządzeń mobilnych w miejscach publicznych, szczególnie w miastach rozwijających się według idei Smart City. Dlatego ławka fotowoltaiczna została wyposażona w funkcję zasilania telefonów komórkowych, tabletów i laptopów oraz w moduły Wi-Fi umożliwiające dostęp do Internetu. Dodatkowo może mieć oświetlenie, podgrzewane siedzenia, jak i funkcję samoodśnieżania. Wszystko to zasilane jest naturalną energią słoneczną, dzięki modułom słonecznym zamontowanym na jej zadaszeniu.

Ławka fotowoltaiczna może działać autonomicznie lub przy opcjonalnym zasilaniu zewnętrznym 230 V. Jej konstrukcja jest oparta o elementy aluminiowe, stal lub klasyczne drewno. W smart ławce zastosowano moduły bezramkowe szkło-szkło wykonane w formie przeziernej lub na bezpiecznym szkle barwionym w masie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykonanie ławek z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu stanowią naturalny element otoczenia.

Dzięki energii elektrycznej wytwarzanej przez zainstalowany przy ławkach system fotowoltaiczny możliwe jest ładowanie telefonów, laptopów lub tabletów. Będzie to znacznym ułatwieniem dla mieszkańców miasta, którym, np.: podczas spaceru rozładował się telefon, jak również zachęta do pracy na świeżym powietrzu. Jest to niezwykle ciekawy przykład wykorzystania fotowoltaiki w przestrzeni miejskiej. Montowanie podobnych mikroinstalacji przyczynia się do zróżnicowanego stosowania poszczególnych źródeł energii, jak również do integracji społeczności lokalnej — są ważną częścią koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Wspomniana ławka solarna SMART w łatwy sposób umożliwia doładowanie telefonu i oświetlenie drogi — jest to idealne miejsce przystankowe. Celem ławek ML System jest nie tylko wzbogacenie infrastruktury turystycznej, ale również edukacji ekologicznej — zapoznanie ze sposobami pozyskiwania i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Ławki parkowe SMART to element zewnętrznej architektury, który ma służyć do odpoczynku. Innowacyjnym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli fotowoltaicznych w ławkach w formie zadaszenia. Produkcja energii elektrycznej ze słońca będzie polegała na wykorzystaniu istniejącej powierzchni daszku do podgrzania siedziska, oświetlenia LED, zasilania monitoringu otoczenia, jak również stacji ładowania urządzeń mobilnych i sieci Wi-Fi.

Opinie (1)

Krzysztof

2019-03-28 12:21:03

Adres IP:

*.*.*.134

W moim mieście Toruniu zamontowano solarną ławkę. Wszystko działa dzięki energii słonecznej oraz specjalnym modułom, zamontowanym na oparciu elementu małej architektury. Ławka oraz cała instalacja solarna są trwałe, odporne na korozję, niskie i wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Służy do odpoczynku oraz umożliwia doładowanie telefonu i oświetlenie drogi. Jestem bardzo zadowolony z tego projektu.

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Renesans włoskiego designu a współczesne meblarstwo

Renesans włoskiego designu a współczesne meblarstwo

Jak agencje interaktywne pokonują filtry Google i odzyskują widoczność witryn?

Jak agencje interaktywne pokonują filtry Google i odzyskują widoczność witryn?

Elementy CRO (Conversion Rate Optimization) na stronie www

Elementy CRO (Conversion Rate Optimization) na stronie www