Smart Kid Belt vs. sprzedawcy fotelików - troska o dzieci czy manipulacja?

Smart Kid Belt vs. sprzedawcy fotelików - troska o dzieci czy manipulacja?

Bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży samochodem jest priorytetem każdego rodzica. Nic dziwnego, że starają się oni wybrać najlepsze urządzenia podtrzymujące, które uchroni dziecko od negatywnych skutków podczas ewentualnej kolizji. Niestety, w tej branży również panuje dezinformacja i wielu rodziców nie wie, jakie urządzenie wybrać. Ponadto zdarza się, że konkurencja manipuluje faktami, w trosce o swoje zyski. Tak jest na przykład wśród części sprzedawców fotelików, którzy w obawie o to, że wielu rodziców coraz chętniej stawia na bezpieczne i tańsze rozwiązanie, próbują do niego zniechęcić.

Czy Smart Kid Belt może zastąpić fotelik?
Producent adaptera do pasów do dzieci przekonuje, że jego urządzenie jest tańszą alternatywą da fotelika. Rzeczywiście, prawo dopuszcza jego stosowanie, a za przewożenie dziecka przy jego pomocy nie otrzymamy mandatu. Należy jednak pamiętać, że taki adapter można stosować od 4 roku życia, u dziecka, które waży min. 15 kg. Młodsze dzieci powinny podróżować w fotelikach. Bez wątpienia ogromną zaletą takiego adaptera jest jego cena, która wynosi niecałe 100 zł i ma możliwość zastosowania w każdym pojeździe. Nic dziwnego, że sprzedawcy fotelików obawiają się, że sprzedaż ich urządzeń może znacznie spaść z powodu tej nowoczesnej technologii. Niektórzy z nich uznali jednak, że najlepszym sposobem na rywalizację z konkurencją będzie... hejt. W Internecie można znaleźć wiele niepochlebnych opinii, za którymi jak się okazuje stoi nie nikt inny, ale sprzedawcy fotelików.

Dowody na bezpieczeństwo Smart Kid Belt
Nad sprawdzaniem bezpieczeństwa urządzeń podtrzymujących czuwają na szczęście niezależne organizacje, które przeprowadzają odpowiednie testy. To własnie dzięki nim można dowiedzieć się, jak dane urządzenie zachowuje się w praktyce i czy w trakcie ewentualnego zderzenia właściwie ochroni dziecko. Nie każdy z producentów decyduje się na przeprowadzenie takiego badania, ze względu na koszty. Smart Kid Belt chcąc zachować pełną transparentność, może pochwalić się doskonałymi wynikami jakie osiąga urządzenie, na podstawie testów wykonanych przez instytut Pimot czy Calspan. Niedawno do wiadomości publicznej zostały również podane wyniki z testów przeprowadzonych w Applus+ IDIADA. Na ich podstawie można zaobserwować, że Smart Kid Belt sprawdza się doskonale. 

Opinie (3)

Bartosz

2020-04-01 20:36:02

Adres IP:

*.*.*.37

A ja się już chwilkę przyglądam tej sprawie i widzę, że część ludzi zupełnie nie przejmuje się tym co wypisują o SKB a adapter w dalszym ciągu mimo wszystko zbiera dobre opinie. Sam używam dla starszego syna bez zupełnie żadnych zastrzeżeń co do bezpieczeństwa. Rodzice miejcie swoje głowy i zdanie...
Mania

2020-02-27 11:53:08

Adres IP:

*.*.*.64

Nie rozumiem sprzedawców i nie widzę tu żadnej troski o dzieci, nie widzę też aby oprócz paru filmów i tego, że ktoś coś napisał sprzedawcy rzeczywiście walczyli o dobro i bezpieczeństwo najmłodszych. Szemrana afera i tyle.
Czarny

2020-02-13 21:19:03

Adres IP:

*.*.*.99

Dzieci w tym wszystkim to chyba mają najmniej wspólnego z tematem, to są negatywne działania konkurencji w związku z bólem i wszech obecnie stosowanym na każdym kroku hejtem. Ja rozumiem, że można powoływać się na mnóstwo różnych przypadków ale pamiętajmy - w pewnych sytuacjach nie pomoże nawet najbardziej bezpieczny fotelik, podkładka etc. To my rodzice w największym stopniu odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych podopiecznych czujnie kierując pojazdem, starając się unikać niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Włoski minimalizm synonimem luksusu

Włoski minimalizm synonimem luksusu

Maszyny pakujące wykorzystywane w przemyśle spożywczym

Maszyny pakujące wykorzystywane w przemyśle spożywczym

Worki BIG-BAG a przemysł cementowy

Worki BIG-BAG a przemysł cementowy