Rodzaje drewna klejonego

Rodzaje drewna klejonego

Drewno klejone, jak sama nazwa wskazuje, jest materiałem stworzonym dzięki sklejeniu ze sobą na kilka sposobów bali z drewna litego lub drewna wczepianego. Producent drewna klejonego, które wykorzystywane jest w kilku dziedzinach, m.in. do budowania konstrukcji dachów, mostów czy dekoracyjnych akcesoriów, zajmuje się tworzeniem różnych rodzajów drewna klejonego, które można podzielić na: drewno klejone proste, konstrukcje wielkogabarytowe, drewno klejone warstwowo, drewno klejone krzyżowo, jak również forniry klejone warstwowo. Jak produkowane są wymienione rodzaje drewna klejonego?

 

Jakie materiały wykorzystuje się w procesach produkcji drewna klejonego?

Producent drewna klejonego Richd. Anders najczęściej do produkcji klejonki wykorzystuje drewno sosny, jednakże istnieje możliwość wykonania klejonki z drewna wskazanego przez klienta. Drewno sosnowe jest idealne w przypadku konstrukcji, które wymagają dodatkowej impregnacji. Klejonka sosnowa ma nieco dłużą historię produkcji, ponieważ impregnowanie odbywa się pod ciśnieniem, dlatego drewno musi schnąć aż do czasu, w którym wyrówna swoją wilgotność na wszystkich przekrojach. Kolejnym drewnem chętnie wykorzystywanym w procesie produkcji klejonki jest drewno świerkowe, które jest cenione ze względu na efektowny wygląd, dzięki którym będzie można z niego stworzyć elementy dekoracyjne. Drewno świerkowe charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie wilgoci oraz optymalną stabilnością. Istnieje również możliwość wykonania drewna klejonego egzotycznego, jednakże trzeba przygotować się na dłuższy czas oczekiwania na klejonkę.

 

Jak wygląda proces produkcji klejonki?

Pozyskany materiał jest specjalnie przygotowywany w suszarniach, a wspomniany proces jest prowadzony aż do uzyskania pożądanego poziomu wilgotności drewna. Po odpowiednim okresie suszenia i magazynowania drewno jest strugane do odpowiedniej grubości, a następnie sortowane według ustalonych norm. Kolejnym etapem produkcji jest usunięcie wad drewna i jego oczyszczenia. Następnie deski są odpowiednio frezowane, klejone i ściskane.

Opinie (1)

Paweł

2021-10-01 13:02:00

Adres IP:

*.*.*.119

Produkcja drewna klejonego to dobre rozwiązanie w połączeniu z ekologią, i ma do tego coraz więcej zastosowań.

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Big-bagi - niezbędne opakowania w przemyśle

Big-bagi - niezbędne opakowania w przemyśle

Jakie rodzaje ciastek można wytwarzać za pomocą wszechstronnej linii do produkcji?

Jakie rodzaje ciastek można wytwarzać za pomocą wszechstronnej linii do produkcji?

Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzić?

Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzić?