Pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnej

Pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnej

Duża część kredytów i pożyczek hipotecznych to środki przekazywane osobom prywatnym na zakup mieszkania, co nie znaczy jednak, że na rynku nie istnieją usługi skierowane do przedsiębiorców. Wiele banków i funduszy pożyczkowych posiada również rozbudowaną ofertę produktów, z których skorzystać mogą firmy. Wśród nich są chociażby pożyczki na cele obrotowe oraz pożyczki hipoteczne, z których środki posłużą na zakup nieruchomości komercyjnej, czyli tej przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej. Do tego typu miejsc należą wszelkie biurowce, lokale usługowe, magazyny czy budynki takie jak galerie handlowe i hotele.

By wziąć kredyt lub pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm, należy przedstawić bankowi lub funduszowi konkretny cel, w który zainwestuje się uzyskane środki. Może to być kupno gruntu pod budowę nowego obiektu bądź istniejący już lokal. Dobrze jest też określić, czy firma chce zakupić nieruchomość na własny użytek czy pod wynajem dla innych przedsiębiorstw. W przypadku drugiej z tych opcji przedsiębiorca, starając się o finansowanie, musi zawczasu przekalkulować planowany czynsz oraz inne obciążenia, takie jak podatek czy koszty utrzymania.

Z pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnej mogą skorzystać jedynie firmy, a poszczególne banki mają różne dodatkowe wymagania, które muszą one spełnić, nim uzyskają dodatkowe środki. Wśród nich są chociażby określony czas funkcjonowania firmy na rynku czy ramy, w których powinny mieścić się jej roczne dochody netto. Nie każdy przedsiębiorca będzie jednak się w nie wpisuje - wtedy można zwrócić się o pomoc do funduszu pożyczkowego. Często oferują one korzystne warunki pożyczki - udzielane wsparcie może wynieść nawet milion złotych przy okresie spłaty do 10 lat i z oprocentowaniem zaczynającym się od 2,84% w skali roku. Dodatkowo pracujący w funduszach eksperci są w stanie pomóc w wybraniu opcji najbardziej odpowiadającej potrzebom firmy i dostosowanej do planowanej inwestycji.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Na co zwracają uwagę goście hotelowi?

Na co zwracają uwagę goście hotelowi?

Usługi internetowe dla graczy

Usługi internetowe dla graczy

Jakie są najnowsze trendy w maszynach cukierniczych?

Jakie są najnowsze trendy w maszynach cukierniczych?