Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzić?

Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzić?

Wydzielanie potu to naturalny proces, jaki zachodzi w naszym organizmie. Pozwala on regulować temperaturę ciała i pozbywać się różnych toksyn. Kiedy pocenie się występuje zbyt często i w takiej ilości, że zaczyna nam to sprawiać dyskomfort, możemy mówić o nadpotliwości. Jednym z najczęstszych obszarów w jakim występuje są pachy. Podczas pocenia się wiele osób zauważa u siebie mokre, nieestetyczne plamy na ubraniach, które stanowią dla wielu wstydliwy problem i utrudniają funkcjonowanie w życiu towarzyskim i zawodowym.

Nadpotliwość pach skąd się bierze?
Jeśli zauważyliśmy u siebie problem nadmiernego pocenia się pod pachami, warto w w pierwszej kolejności wykonać w odpowiednie badania. Nadpotliwość w wielu przypadkach jest jedną z oznak choroby, najczęściej cukrzycy. Jeśli problem nasila się w nocy, powinniśmy zbadać również tarczycę, ponieważ przyczyną może być jej nadczynność. Często jednak nadpotliwość nie ma związku z żadną chorobą i ma podłoże genetyczne. Niezdrowa dieta, jak również noszenie nieodpowiedniej garderoby także mogą przyczynić się do tego problemu.

Jak radzić sobie z nadpotliwością pach?
Przede wszystkim zacznijmy od wizyty u specjalisty, który nas zdiagnozuje i wykluczy poważne schorzenia. Zadbajmy również o lepszą dietę, starając się unikać w niej ostrych potraf i kofeiny. Należy również odstawić papierosy. Warto zajrzeć też do garderoby i i sprawdzić, czy nie mamy w niej zbyt wiele ubrań ze sztucznych, nieprzewiewnych materiałów. Starajmy się wybierać zawsze naturalne tkaniny takie jak bawełna, aby skóra mogła oddychać. Pomocne również mogą być specjalne dezodoranty, które są rekomendowane właśnie na problem nadmiernego pocenia. Tradycyjne antyperspiranty, które znajdziemy na sklepowych półkach pomogą jedynie maskować nieprzyjemny zapach.

Nowoczesne zabiegi na nadpotliwość
Jeśli problem jest na tyle uciążliwy, że nie jesteśmy sobie z nim poradzić żadnymi metodami, warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej. Szczególnie dużą skutecznością cieszy się leczenie nadpotliwości pach botoksem. Z jego pomocą zabiegu można zapomnieć o problemie na wiele miesięcy.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Worki kontenerowe BIG BAG w przemysłowej pomocy humanitarnej

Worki kontenerowe BIG BAG w przemysłowej pomocy humanitarnej

Porównanie różnych technologii piekarniczych dla cukierników

Porównanie różnych technologii piekarniczych dla cukierników

Zarządzanie drukiem Brother MPS - co warto wiedzieć?

Zarządzanie drukiem Brother MPS - co warto wiedzieć?