Montaż ogrodzeń panelowych krok po kroku

Montaż ogrodzeń panelowych krok po kroku

Ogrodzenia panelowe są niezwykle wytrzymałe i uniwersalne. Nadają się do osłonięcia zarówno domu jednorodzinnego, jak i magazynu, a nawet obiektu wojskowego. Dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, prezentują się lepiej niż tradycyjna siatka. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda ich montaż?

 

Krok 1- Wyrównanie terenu

Oczyszczenie i wyrównanie terenu, podobnie jak w przypadku stawiania innych ogrodzeń, jest pierwszym etapem montażu. Pozbycie się stojących na drodze krzewów, kwiatów i drzew jest pierwszym i podstawowym wymogiem przy budowie ogrodzenia. By poszczególne części złączyły się ze sobą, potrzebne jest zniwelowanie wszelkich nierówności terenu, usunięcie pozostałości po korzeniach oraz leżących na ziemi kamieni. Podłoże należy także zagęścić, ponieważ świeżo rozkopana gleba nie jest wystarczająco stabilnym gruntem.

 

Krok 2- Mierzenie

Po wyrównaniu terenu możemy przystąpić do pomiarów i planowania. Powinniśmy rozpocząć od umiejscowienia początkowych i narożnych wsporników. Prawidłowe spoziomowanie wszystkich słupków i zachowanie odpowiednich odległości między nimi jest niezwykle ważne, ponieważ są to części konstrukcji, których pozycji nie możemy później korygować. Od tego etapu zależy cały końcowy efekt naszej pracy.
To w tym momencie określamy dokładne położenie oraz wielkość ogrodzenia.

 

Krok 3- Montaż słupków

Przystępujemy do kopania dołów na poszczególne słupki. Najlepiej użyć do tego wiertnicy glebowej, jednak jeśli nie mamy dostępu do takiego sprzętu, możemy wykopać dziury ręcznie. Grunt musi być dobrze ubity, luźne fragmenty ziemi mogą wpłynąć na stabilność ogrodzenia. Gdy doły są gotowe, umieszczamy w nich słupki. Każdy z nich musi być ustawiony centralnie i pionowo. Następnie zalewamy je betonem. To czas na ostatnie poprawki. Gdy materiał się utwardzi, nie będzie już szans zmienić położenia wsporników. Należy pamiętać o tym, że słupki poziomuje się nie do gruntu, lecz do górnej krawędzi ogrodzenia.

 

Krok 4- Montaż paneli

Gdy beton dokładnie zwiąże się i wyschnie, możemy przystąpić do montażu paneli. Niezbędne na tym etapie, okażą się obejmy. Ilość potrzebnych do montażu części różni się w zależności od wysokości ogrodzenia. Do montażu koniecznie użyj śrub i nakrętek nierdzewnych, zrywalnych. Uniemożliwią one rozkręcenie ogrodzenia przez osoby postronne.
Wyróżniamy trzy rodzaje obejm. Pierwsze z nich to obejmy pośrednie, stosowane w celu połączenia dwóch paneli w linii prostej. Drugie to obejmy startowe, chwytające jedynie jeden panel ogrodzeniowy. Używa się ich przy bramach lub na końcu i początku ogrodzenia. Ostatnim rodzajem są obejmy narożne, których jak sama nazwa wskazuje, używa się na rogach ogrodzeń.

 

Nie chcesz samemu?

Chcesz pozostawić montaż ogrodzenia profesjonalistom? Firma MATI MET - krakowski producent ogrodzeń panelowych oferuje sprzedaż zielonych, szarych, czarnych oraz grafitowych paneli ogrodzeniowych w atrakcyjnych cenach. Zapewnia transport zakupionych materiałów i co najważniejsze- daje możliwość skorzystania z profesjonalnych usług montażowych. Skorzystaj z oferty firmy, która z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania i da Ci ogrodzenie, którego potrzebujesz.

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Usługi internetowe dla graczy

Usługi internetowe dla graczy

Na co zwracają uwagę goście hotelowi?

Na co zwracają uwagę goście hotelowi?

Luksusowe sofy włoskie

Luksusowe sofy włoskie