Dlaczego warto rozpocząć lekcje jazdy konnej?

Dlaczego warto rozpocząć lekcje jazdy konnej?

Jeździectwo jest sportem, który nie tylko pozytywnie wpływa na psychikę i rozwój emocjonalny, ale również na aparat ruchowy, umożliwia rozwój ruchowy. Jazda konna wpływa pozytywnie niemal na każdy aspekt naszego zdrowia, m.in. umacnia mięśnie kręgosłupa i grzbietu, pozwala nam zrzucić zbędne kilogramy, jak również poprawia funkcjonowanie wątroby i znacznie poprawia procesy trawienne.

Lepsze samopoczucie
Warto pamiętać, że obcowanie z koniem uczy nas cierpliwości oraz empatii - do zwierzęcia trzeba podjeść w odpowiedni sposób, tak więc u osoby, która regularnie jeździ konno, rozwija się pewna wrażliwość. Chociaż po każdej lekcji jazdy konnej będziemy się czuć zmęczeni, to jednak będzie to tzw. pozytywne zmęczenie - w naszym mózgu podczas jazdy wytwarzają się endorfiny, a więc hormony szczęścia, które będą wpływać na nasze ogólne samopoczucie. Wymienione zalety jazdy konnej to jednie kropla w morzu - jest ich zdecydowanie więcej, jednakże koniecznie resztę musisz poznać sam!

Jak wybrać dobrą szkółkę jazdy konnej?
Skoro już zdecydowałeś się na naukę jazdy konnej https://www.siedliskojanczar.pl/stadnina.html?page=1 , kolejnym niezwykle ważnym krokiem jest wybranie odpowiedniej szkółki jeździeckiego, w której będziesz uczył się obejścia z koniem oraz podstawowych technik jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanego, oraz doświadczonego instruktora, dzięki któremu podczas nauki nie stanie Ci się krzywda. Warto pamiętać, że naukę jazdy konnej można rozpocząć w każdym wieku - jest to sport przeznaczony zarówno dla osób starszych, jak i młodych. Na terenie województwa podkarpackiego w okolicy Rzeszowa i Strzyżowa znajduje się szkółka jeździecka Siedliska Janczar, w której nie tylko można nabywać nowe umiejętności, ale również doskonalić już te nabyte. Oprócz jazdy konnej, Siedlisko Janczar oferuje przejażdżki bryczkami i saniami, a także oprowadzanie na lonży oraz wiele innych atrakcji. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzić?

Nadpotliwość pach - jak sobie z nią radzić?

Organizacja wesele na świeżym powietrzu - kluczowe aspekty planowania i przygotowań

Organizacja wesele na świeżym powietrzu - kluczowe aspekty planowania i przygotowań

Prędkość Internetu a streaming w jakości 4K

Prędkość Internetu a streaming w jakości 4K