Co to jest duplex i jak go używać?

Co to jest duplex i jak go używać?

Duplex to jedna funkcji nowoczesnych drukarek, dzięki której możliwy jest druk dwustronny, zamiast druku jednostronnego, który jest nie tylko niewygodny przy drukowaniu dużej ilości dokumentów, ale również jest mało ekologiczny — szczególnie jeżeli drukowane dokumenty są przeznaczone do własnego użytku. Dla osób, które drukują duże ilości materiałów, np. do nauki czy do pracy, druk dwustronny jest świetną opcją, która nie tylko zaoszczędzi nam czas, ale również pozwoli zaoszczędzić papier do drukarki Rzeszów, którego będzie dwa razy mniej — podobnie jak zaoszczędzimy miejscem, w którym wydrukowane dokumenty przechowujemy. Czym jest funkcja Duplex i dlaczego warto ją wybrać?

Zalety dwustronnego drukowania
Funkcja Duplex w drukarce, jak już wspomnieliśmy, oznacza dwustronne drukowanie, które w przypadku osób drukujących duże ilości materiałów jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Jedną z zalet dwustronnego drukowania jest możliwość znacznego zaoszczędzenia papieru, jak również miejsca, w którym będziemy przechowywać dokumenty — nie tylko zyskamy trochę oszczędności przy zakupie materiałów eksploatacyjnych, ale również wpłyniemy na stan środowiska. Zaletą funkcji Duplex jest to, że nie musisz samodzielnie odwracać kartek w celu dokonania wydruku dwustronnego — wydruk dwustronny ręczny nie tylko zajmuje dużo czasu, ale również może być dość skomplikowanym zadaniem, dlatego funkcja Duplex jest dla niego wygodą alternatywą. Dzięki drukarce z funkcją Duplex proces dwustronnego drukowania realizuje się sam, wystarczy tylko kliknąć odpowiednią opcję podczas sprawdzania wydruku.

Funkcja Duplex, jak wygląda?
W przypadku funkcji Duplex na samym początku kartki są pobierane w standardowy sposób i następuje zadruk z jednej strony, jednakże, zamiast trafić na tacę wyjściową, zostają one pobrane do specjalnej przestrzeni, gdzie są obracane w odpowiedniej kolejności na drugą stronę i ponownie są kierowane do zadrukowania. Dzięki wspomnianej funkcji zyskujemy potrzebne nam materiały wydrukowane szybko i nadzwyczaj sprawnie. Jeżeli dużo drukujesz, funkcja Duplex jest z pewnością dla Ciebie!

Opinie (0)

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jaki piec wybrać do cukierni?

Jaki piec wybrać do cukierni?

Rodzaje drewna klejonego

Rodzaje drewna klejonego

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika