Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego zatroskanego rodzica, dlatego również podczas jazdy samochodem należy zadbać o to, aby nic złego nie stało się maluchowi. Dorośli mają często w zwyczaju negowanie konieczność stosowania fotelika lub innego urządzenia do przewozu dziecka, jako argument podając stwierdzenie, że oni sami jeździli w dzieciństwie tylko w pasach i nic złego im się nie stało. Badania na ten temat oraz testy zderzeniowe przeprowadzane przez niezależne organizacje wyraźnie potwierdzają jednak, że podczas wypadku obrażenia dziecka przewożonego bez odpowiedniego urządzenia mogą być niezwykle poważne i grozić nawet śmiercią. Warto również przypomnieć, że za brak fotelika lub innegourządzenia podtrzymującego grozi mandat. 

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa są bardzo bezpieczne, jednak dla dorosłych. Ich ułożenie u dzieci poniżej 150 cm wzrostu jest zazwyczaj nieprawidłowe. Pas barkowy, zamiast przechodzić przez środek klatki piersiowej przebiega przez szyję, a często nawet przez głowę dziecka, a pas biodrowy również nie leży tak jak powinien, przez co dziecko w trakcie nagłego hamowania lub uderzenia może się wysunąć. Na szczęście obecny rozwój technologii oferuje wiele rozwiązań dzięki którym możemy zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo. Mowa tutaj nie tylko o fotelikach samochodowych.
Choć te są najbezpieczniejszym sposobem na przewożenie dzieci, ponieważ posiadają odpowiedni materiał, który chłonie całą energię podczas zderzenia, odciążając tym samym malucha, to istnieje również wiele innych rozwiązań z których możemy skorzystać nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do fotelika. Taka sytuacja może zdarzyć się często, na przykład gdy musimy skorzystać z taksówki, autokaru wycieczkowego czy samochodu wypożyczonego podczas rodzinnych wakacji. Te pojazdy poruszają się tak samo jak wszystkie inne samochody, więc niebezpieczeństwo jest równie wysokie co w każdym innym przypadku. 

Rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zabezpieczyć dziecko w każdym pojeździe wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, jest adapter Smart Kid Belt. To specjalnie opracowane i opatentowane przez polski zespół ekspertów urządzenie, składające się z dwóch klamer i paska do regulowania, dzięki któremu możemy w odpowiedni sposób poprawić pozycję trzypunktowych pasów samochodowych. Smart Kid Belt jest zgodny w wymogami prawnymi. Posiada homologację ECE 4404, dzięki której może być stosowany w Europie. Testy zderzeniowe z udziałem manekinów potwierdzają skuteczność adapteru dla dzieci ważących od 15 do 32 kg. Urządzenie jest zatem rekomendowane dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Opinie (3)

Elka

2020-11-19 16:02:30

Adres IP:

*.*.*.82

Ciekawy artykuł. Skonsultuję z małżonkiem i pewnie kupimy ten adapter.
Ireneusz

2020-01-09 12:35:06

Adres IP:

*.*.*.57

Uwielbiam alternatywne rozwiązania i doszukuję ich wszędzie gdzie tylko mogę stąd pod tym adapterem podpisuje się obiema rękami. To jest to.
Adam

2019-11-29 07:11:45

Adres IP:

*.*.*.46

Polecam Smart Kid Belt. Doskonałe rozwiązanie.

Zobacz firmy

DMD Tonery - zamienniki tonerów

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron elektronarzędzia MAKITA

Spółdzielcza 10
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Argonium Pozycjonowanie sklepów online

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zastosowanie robotyki w produkcji ciastek

Zastosowanie robotyki w produkcji ciastek

Zastosowania maszyn pakujących w branży sportowej

Zastosowania maszyn pakujących w branży sportowej

Kantówka okienna i drzwiowa — z jakiego drewna powinny być wykonane?

Kantówka okienna i drzwiowa — z jakiego drewna powinny być wykonane?